Jak zacząć zdrowo się odżywiać?

Jeśli mamy już dość swojego ciała i chcemy coś w nim zmienić, powinniśmy oczywiście przejść na jakąś dietę. Nie myślmy jednak, że tygodniowa dieta zapewni nam świetne efekty. Musimy całkowicie zmienić swój styl żywienia, jeśli chcemy na stałe pozbyć się zbędnych kilogramów. Jak więc to zrobić?

Na samym początku wyliczmy sobie, jakie jest nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Tutaj znaczenie ma zarówno nasza waga, wiek i wzrost, jak i codzienna aktywność fizyczna. Dopiero gdy wyliczymy sobie takie zapotrzebowanie, będziemy wiedzieć, ile kalorii możemy spożyć każdego dnia. Następnie ustalmy sobie jadłospisy na każdy dzień tygodnia. W tym pomoże nam dietetyczna książka kucharska. To z niej możemy wziąć ciekawe potrawy, które włączymy do jadłospisu. Przygotujmy więc sobie taką listę dań na każdy dzień tygodnia. Postarajmy się jej trzymać przez przynajmniej jeden miesiąc. Po tym czasie sami wyrobimy sobie pewne nawyki i będziemy już wiedzieć, co możemy spożyć, aby nie przytyć. Wtedy dieta stanie się już banalnie prosta.

Nie możemy jednak w tym wszystkim zapominać o tym, że jesteśmy tylko ludźmi. Jeśli więc od czasu do czasu zdarzy nam się zjeść coś kalorycznego, nie przejmujmy się tym, tylko powróćmy do swojej „diety”.Możliwość komentowania jest wyłączona.